W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Łódzka spółka Naprzód Hospital świadcząca usługi sanitarno-higieniczne i obowiązki pomocnicze dla szpitali została to nagradzany wielokrotnie zakład pracy chronionej.

1.Miejsce województwo łódzkie - Naprzód Hospital

ZOZ-y pod opieką:Utrzymanie czystości w zakładach opieki zdrowotnej i szpitalny catering to jedne z głównych specjalności spółki Naprzód Hospital.
ZOZ-y pod opieką:Utrzymanie czystości w zakładach opieki zdrowotnej i szpitalny catering to jedne z głównych specjalności spółki Naprzód Hospital.

To jedna z dziesięciu wyspecjalizowanych spółek, która należy do Grupy kapitałowej Rekeep Polska, która jest dostawcą rozwiązań z branży Facility Management, opieki zdrowotnej, cateringu oraz transportu medycznego.

Od 1999 r. firma działa jako ogólnopolskie przedsiębiorstwo z sektora usług porządkowych. To właśnie wtedy zarząd stworzył specjalny zespół, zatrudniając specjalistów z doświadczeniem w branży usług czystościowych.

Okresem intensywnego rozwoju przedsiębiorstwa były lata 2001-03. Firma działająca jako spółdzielnia inwalidów realizowała strategię rozwoju. Powstały dwa nowe oddziały, w Łodzi i Gliwicach oraz przedstawicielstwa w całej Polsce. Naprzód Hospital awansował z poziomu małych firm sprzątających do sektora średnich przedsiębiorstw w branży usług porządkowych. W 2003 r. do klientów strategicznych spółki, dołączyły państwowe zakłady opieki zdrowotnej.

W latach 2004-05 w firmie wprowadzono nowe technologie pozwalające sprawnie zarządzać dużym przedsiębiorstwem. Spółdzielnia uzyskała certyfikat ISO 9001:2000 na potwierdzenie jakości oferowanych usług i rozpoczęła świadczenie usług outsourcingu w polskich szpitalach.

Kolejne lata były okresem pozyskiwania klientów z segmentu służby zdrowia oraz sukcesywnego wzmacniania pozycji wśród największych firm ogólnopolskich działających w branży sprzątania. Spółdzielnia pozyskała nowych klientów i odnotowywała coraz większe przychody ze świadczonych usług.

W roku 2012 Naprzód stał się właścicielem pierwszej spółki cateringowej i poszerzył działalność o usługi żywienia w szpitalach i innych jednostkach publicznych oraz komercyjnych.

Cztery lata później spółka nabyła pakiet większościowy kolejnej spółki cateringowej i rozpoczęła działalność w sektorze zamówień publicznych. Jej klientami stały się szkoły, domy pomocy społecznej. Firma zaczęła współpracę z podmiotami zlokalizowanymi w południowej części Polski.

Rok 2017 przyniósł nabycie firmy Postęp i rozszerzenie działalności o świadczenie usług na bankietach, konferencjach oraz szkoleniach. Firma rozszerzyła ponadto usługi o standy z jedzeniem, takie jak stołówki pracownicze, bufety w szkołach. Kupiła także kolejne dwie firmy. Grupa Naprzód zaczęła też świadczyć usługi związane ze specjalistycznym transportem medycznym. Posiada nowoczesne, w pełni wyposażone karetki oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną. Świadczy również outsourcing usług medycznych.

W 2018 r. Grupa Kapitałowa Naprzód stała się właścicielem kolejnej spółki cateringowej. Ponadto zawarła pierwszy kontrakt na usługi sprzątania dla przemysłu spożywczego.

W połowie roku 2019 spółka pozyskała wsparcie nowego włoskiego inwestora Rekeep Inc.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Dolnośląskie Gea Invest: Konkurencja nigdy nie śpi.

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Małopolskie CP Trade Energia i Gaz: Specjaliści od obsługi rynku energii.

Mazowieckie Lantre: Warto postawić na wiedzę i doświadczenie.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Świętokrzyskie EkoEnergia Polska: Dopasować OZE do potrzeb.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Wielkopolskie Integrale IT: Nie boimy się wyzwań.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane