Nie boimy się wyzwań

opublikowano: 19-12-2022, 00:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Integrale IT to integrator systemów informatycznych z krwi i kości. Dostarcza kompleksowe i innowacyjne rozwiązania, ułatwiające firmom cyfryzację.

1.Miejsce województwo wielkopolskie– Integrale IT

 Grzegorz Pindur, prezes zarządu Integrale IT
Grzegorz Pindur, prezes zarządu Integrale IT
Zależy nam aby nasze przychody były realizowane w oparciu o zespół o najwyższych kompetencjach w zakresie: security, data center, networkingu i usług
Kuba Kepinski

Zależy nam aby nasze przychody były realizowane w oparciu o zespół o najwyższych kompetencjach w zakresie: security, data center, networkingu i usług – podkreśla Grzegorz Pindur, prezes zarządu Integrale IT.

Proces transformacji cyfrowej biznesu gwałtownie przyspieszył podczas pandemii i nie zanosi się, aby miał zwolnić. Wiele przedsiębiorstw nie tworzy jednak własnych działów IT odpowiedzialnych za cyfryzację, tylko zleca to zadanie podmiotom zewnętrznym. Jedną z takich firm jest poznańska spółka Integrale IT.

- Dostarczamy najnowsze technologie z zakresu rozwiązań do komunikacji, bezpieczeństwa, sieci i archiwizowania danych, pochodzące od blisko 40 producentów. Nakładamy na to rozwiązania softwarowe, dokładnie dopasowane do potrzeb klienta – mówi Grzegorz Pindur, prezes Integrale IT.

Wielkopolska Gazela Biznesu chce wyróżniać się poprzez jakość swojej pracy. Spółka podejmuje kolejne wyzwania w zakresie certyfikacji ISO. Jej zespół nieustannie się doskonali i zdobywa nowe kompetencje.

- Może zabrzmię stereotypowo - ale wszystko zawdzięczamy naszym pracownikom. Dlatego dbamy o dobrą komunikację i otwartość. Badamy opinie specjalistów i co ważne, wprowadzamy działania korygujące, jeżeli jest taka potrzeba. Transparentność w komunikacji to nasz sposób na sukces co potwierdziły ostatnie wyniki badania. Zadowolenie z pracy zostało wysoko ocenione, bo aż na 4,39 pkt w 5-punktowej skali – mówi Grzegorz Pindur.

Integrale IT chętnie podejmuje się wyzwań - najtrudniejsze zlecenia są zawsze najciekawsze.

Wyjątkowym projektem była dostawa wraz z instalacją i integracją superkomputerów oraz infrastruktury danych w ramach największego dotychczas krajowego projektu PRACE-LAB, którego konsorcjum składało się z 8 partnerów rozproszonych po całej Polsce. Dzięki realizacji zamówienia w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, uruchomiono największy system obliczeniowy w Polsce - superkomputer Altair, który udostępnia niemal 8 petaflops’ów mocy obliczeniowej.

- Altair w listopadzie 2020 r. znalazł się na liście TOP500 najszybszych superkomputerów na świecie zajmując 85 miejsce oraz na liście Green500 najoszczędniejszych systemów HPC pod względem zużycia energii elektrycznej. Był to jeden z największych (jeżeli nie największy) projektów w branży IT realizowanych w 2020 r. Jego wartość przekroczyła 140 mln zł. Dostarczyliśmy i zintegrowaliśmy ponad 3,2 tys. serwerów w 8 lokalizacjach w Polsce – opowiada prezes Integrale IT.

Kolejnym, przełomowym projektem było dostarczenie, synchronizacja i optymalizacja rozwiązania SD-WAN w kilkuset oddziałach firmy Diagnostyka S.A. podczas pandemii. Realizacja w okresie całkowitego lockdownu była największym wdrożeniem SD-WAN w Polsce w tamtym czasie.

Jednak Integrale IT, to nie tylko IT, ale też rozwiązania z zakresu magazynowania energii dla dużych podmiotów. Rynek ten jest bardzo perspektywiczny, dlatego najbliższa przyszłość to rozwój działalności Vast Energy – spółki zależnej, której potencjał wzrostu wydaje się największy.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Dolnośląskie Gea Invest: Konkurencja nigdy nie śpi.

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Łódzkie Naprzód Hospital: W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Małopolskie CP Trade Energia i Gaz: Specjaliści od obsługi rynku energii.

Mazowieckie Lantre: Warto postawić na wiedzę i doświadczenie.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Świętokrzyskie EkoEnergia Polska: Dopasować OZE do potrzeb.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane