Dopasować OZE do potrzeb

opublikowano: 19-12-2022, 00:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Początkowo zajmowali niewielkie biuro w jednym z inkubatorów Kieleckiego Parku Technologicznego. Dziś to nowoczesna firma kompleksowo rozwiązująca problemy energetyczne klientów.

1. Miejsce województwo świętokrzyskie - EkoEnergia Polska

Wizja rozwoju:Wraz z dużymi firmami i jednostkami samorządu terytorialnego idziemy w kierunku rozwijania innowacji, budowania klastrów i spółdzielni energetycznych, by wspólnie tworzyć lokalne obszary bilansowania energii - podkreśla, Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergii Polska.
Wizja rozwoju:Wraz z dużymi firmami i jednostkami samorządu terytorialnego idziemy w kierunku rozwijania innowacji, budowania klastrów i spółdzielni energetycznych, by wspólnie tworzyć lokalne obszary bilansowania energii - podkreśla, Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergii Polska.

Łukasz Dziedzic, prezes spółki EkoEnergia Polska mówi: Odkąd pamiętam chodził za mną pomysł na stworzenie centrum OZE, w którym moglibyśmy prowadzić badania i prezentować klientom nasze rozwiązania. Przez dziewięć lat nasz biznes rósł wraz dynamicznym rozwojem rynku OZE. W pewnym momencie budowa własnego obiektu stała się więc koniecznością. Szansą dla nas okazał się rok 2015, kiedy ruszyły pierwsze projekty dla gmin. To spowodowało potrzebę wynajęcia większej przestrzeni magazynowej i biurowej w Centrum Technologicznym KPT.

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej firma wybudowała własne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Ośrodek zajmuje 1,5 tys. mkw. i ma 49 stanowisk badawczych, gdzie prowadzone są badania pod kątem maksymalnej wydajności w różnych warunkach pracy modułów PV, pomp ciepła, a także kolektorów słonecznych. To pozwala odpowiedzieć na pytanie, jakie rozwiązania stosowane w sektorze OZE są najbardziej efektywne, i które będą najlepsze dla poszczególnych użytkowników – przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, osób fizycznych.

Konkurencja jest duża, bo rozwój odnawialnych źródeł energii jest szczególnie istotny w ochronie środowiska, w sytuacji gdy stajemy przed wyzwaniem zredukowania emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń z procesów spalania paliw kopalnych.

Według Łukasza Dziedzica zagrożenie stanowią brak urządzeń na rynku, zwłaszcza pomp ciepła i szybkie nieprzemyślane zmiany prawne związane z rynkiem energii. Dlatego ważne jest reagowanie na bieżąco na to, co dzieje się na rynku oraz aktywne uczestniczenie w zmianach legislacyjnych.

Inne niebezpieczeństwa to ogólna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie a w szczególności inflacja, wysokie stopy procentowe, niepewność gospodarcza i sytuacja geopolityczna związana z wojną.

EkoEnergia zatrudnia 65 pracowników, w tym projektantów, kierowników budów, menedżerów, serwisantów, handlowców, instalatorów z uprawnieniami, audytorów.

- Do tej pory z uwagi na bardzo duża popularność fotowoltaiki najczęściej zajmowaliśmy się projektowaniem, budową i utrzymywaniem instalacji fotowoltaicznych. Dziś z uwagi na rewolucję na rynku energetycznym oraz wyzwania z tym związane, klient jest coraz bardziej świadomy konieczności wdrażania OZE. Dlatego podstawą współpracy i równocześnie siłą naszego biznesu jest dogłębne rozpoznanie potrzeb energetycznych naszego klienta, analiza dostępnych technologii i dobre dopasowanie ich do naszego klienta oraz spięcie całości w efektywny system zarządzania energią - podkreśla Łukasz Dziedzic.

Przyszłość firma widzi w magazynowaniu i zarządzaniu energią.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Dolnośląskie Gea Invest: Konkurencja nigdy nie śpi.

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Łódzkie Naprzód Hospital: W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Małopolskie CP Trade Energia i Gaz: Specjaliści od obsługi rynku energii.

Mazowieckie Lantre: Warto postawić na wiedzę i doświadczenie.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Wielkopolskie Integrale IT: Nie boimy się wyzwań.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane