Warto postawić na wiedzę i doświadczenie

opublikowano: 19-12-2022, 00:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Dynamicznie rozwijający się internetowy sprzedawca urządzeń Apple, spółka Lantre, kieruje ofertę głównie do klientów biznesowych. Sprzedaje pełną gamę sprzętową producenta z Cupertino i zapowiada więcej.

1.miejsce województwo mazowieckie – Lantre

Płaska struktura w połączeniu z wysoką świadomością biznesową zespołu umożliwia Lantre sprawne podejmowanie decyzji. Na zdjęciu od lewej: Przemysław Stawiarz, dyrektor handlowy, Paweł Orendorz dyrektor działu usług finansowych, Artur Drzewiecki, prezes zarządu, Łukasz Piech, dyrektor operacyjny i Mateusz Pełka, dyrektor finansowy.
Płaska struktura w połączeniu z wysoką świadomością biznesową zespołu umożliwia Lantre sprawne podejmowanie decyzji. Na zdjęciu od lewej: Przemysław Stawiarz, dyrektor handlowy, Paweł Orendorz dyrektor działu usług finansowych, Artur Drzewiecki, prezes zarządu, Łukasz Piech, dyrektor operacyjny i Mateusz Pełka, dyrektor finansowy.

Sukces firmie Lantre przyniósł m.in. gwałtowny rozwój e-handlu.

– Nastąpił on w 2020 r. i z jednej strony wynikał z dynamicznego rozwoju rynku e-commerce spowodowanego pandemią, z drugiej był efektem decyzji właściciela, Artura Drzewieckiego, który aby ten trend wykorzystać, zaprosił do współpracy menedżerów z doświadczeniem w skalowaniu biznesów online. Zmiany w organizacji przełożyły się na znaczny wzrost przychodów oraz rentowności biznesu, co w 2021 r. umożliwiło nam zainwestowanie w dalszy rozwój kompetencji i rozbudowę zespołu o kolejnych ekspertów – opowiada Mateusz Pełka, dyrektor finansowy i udziałowiec Lantre.

Jak informuje, do firmy dołączyli czterej wspólnicy, którzy przejmując odpowiedzialność za poszczególne strategiczne działy całego biznesu, wsparli prezesa w realizacji planów rozwojowych.

– Oczywiście o sukcesie nie byłoby mowy, gdyby nie przełożenie wiedzy na ciężką pracę w dynamicznie zmieniających się realiach rynkowych. Nieustannie poszerzamy wiedzę na temat wszelkich nowinek technologicznych i chętnie dzielimy się nią przy wyborze sprzętu, uwzględniając indywidualne oczekiwania klientów – dodaje.

Właśnie wiedzę ekspercką i wieloletnią praktykę wymienia jako siłę firmy.

– Naszą przewagą jest niewątpliwie dbanie o bazę produktową. Sprzedaż uzupełniają usługi finansowe zarówno produktowe, takie jak rozszerzone gwarancje czy ubezpieczenia, jak i cała paleta form finansowania.

Lantre oferuje leasing sprzętu, planuje też wprowadzenie jego wynajmu dla firm.

Spółka Lantre dynamicznie się rozwija. Uzyskała status Autoryzowanego Sprzedawcy Apple, wdrożyła nową platformę e-commerce. Ponadto weszła ze sprzedażą do Słowacji i planuje ekspansję na rynek niemiecki. W warszawskiej Fabryce Norblina otwarto zaś flagowy salon sprzedaży.

Bieżąca sytuacja geopolityczna i gospodarcza stwarza jednak wyzwania.

– Bardzo ważnym zagadnieniem jest to, jak polski rynek jest dziś postrzegany przez producentów. To, że jesteśmy uważani za kraj podwyższonego ryzyka, ma wpływ na podaż produktów. W przypadku Apple, mimo popytu utrzymującego się na wysokim poziomie i zwiększaniu udziału tego producenta w sprzedaży w danym segmencie, dostawy sprzętu najnowszych linii produktowych zostały mocno zmniejszone. To ograniczenie, z którym się mierzymy i rozważamy dalsze kierunki rozwoju, obejmujące m.in. rozszerzenie oferty produktowej o kolejnych producentów, posiadających asortyment dla odbiorców profesjonalnych – zapowiada Mateusz Pełka.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Dolnośląskie Gea Invest: Konkurencja nigdy nie śpi.

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Łódzkie Naprzód Hospital: W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Małopolskie CP Trade Energia i Gaz: Specjaliści od obsługi rynku energii.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Świętokrzyskie EkoEnergia Polska: Dopasować OZE do potrzeb.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Wielkopolskie Integrale IT: Nie boimy się wyzwań.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane