Specjaliści od obsługi rynku energii

opublikowano: 19-12-2022, 00:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma stanowi mieszankę młodości i doświadczenia, to grupa ludzi pełnych pasji i zaangażowania, którzy znają się na rynku energii i gazu.

1.miejsce województwo małopolskie – CP Trade Energia i Gaz

Specjalizacja:Spółka CP Trade Energia i Gaz dostarcza rozwiązania dla przemysłu energetycznego, a także wydobycia, przesyłu i magazynowania ropy naftowej oraz gazu ziemnego.
Specjalizacja:Spółka CP Trade Energia i Gaz dostarcza rozwiązania dla przemysłu energetycznego, a także wydobycia, przesyłu i magazynowania ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

Ludzie to klucz do rozwoju spółki. Ich różnorodne predyspozycje, chęć działania i podejmowania wyzwań stanowią fundament działalności. Doświadczenie zdobyte w ramach CP Trade dało podwaliny do intensywnego działania firmy.

– Idea wydzielenia spółki CP Trade Energia i Gaz kiełkowała wiele lat, bo całość załogi ma wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy w spółce matce – CP Trade. Chęć działania na własną rękę i wzięcia na siebie odpowiedzialności stanowiły motywację do wydzielenia nowego podmiotu – mówi Paweł Wierzba, prezes CP Trade.

CP Trade Energia i Gaz dostarcza rozwiązania dla przemysłu energetycznego, a także wydobycia, przesyłu i magazynowania ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Pracuje na obszarze całego kraju. Zespół serwisowy firmy ma wszystkie wymagane uprawnienia do tego, aby pracować na tzw. obiektach o podwyższonym ryzyku, takich jak: tłocznie i magazyny gazu, kopalnie gazu i ropy naftowej, gazociągi przesyłowe oraz elektrownie.

– Konkurencja jest liczna, choć branża, w której działamy, charakteryzuje się dość wysoką barierą wejścia. Normy, obostrzenia, wymagane uprawnienia i zawiłe kwestie formalne potrafią zniechęcić do wejścia na ten rynek niejedną firmę. To z jednej strony ogranicza, ale z drugiej skłania do tworzenia długofalowej wizji i działań, aby dotrzeć do miejsca, w którym bieżąca działalność przynosi oczekiwane rezultaty. Współpracujemy z dostawcami z Polski i zagranicy, będąc ich dystrybutorami i przedstawicielami. Wielu z nich to duże korporacje – a z nimi nie zawsze jest łatwo – mówi prezes.

Na co jeszcze zwraca uwagę? Na niepewną sytuację na światowym, a w szczególności europejskim rynku energii. Niestabilny kurs polskiej waluty powoduje nieprzewidywalność przy realizacji kontraktów długoterminowych. W ostatnich latach ceny dostarczanych produktów są trudne do przewidzenia, co ma szczególne znaczenie w przypadku wielu umów.

Dodatkowo w tym biznesie ważne są długoterminowa strategia i dobra znajomość obszaru działania.

– Każdy klient działa według określonej formuły, poznanie tych schematów oznacza odpowiednie rozpoznanie rynku. Istotne jest także określenie potrzeb rynku i dopasowanie do nich odpowiedniego portfolio produktów i usług. Bywa i tak, że daną usługę czy produkt należy dopiero wprowadzić na rynek – mówi Paweł Wierzba.

Plany na przyszłość?

– Oprócz dalszego zwiększania udziału w rynku gazu i energii celem jest skuteczność, zachowanie wysokich standardów w relacjach z klientami i odwaga w umacnianiu pozycji na rynku rozwiązań z zakresu armatury, napędów, kompresorów i turbin – deklaruje prezes CP Trade.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Dolnośląskie Gea Invest: Konkurencja nigdy nie śpi.

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Łódzkie Naprzód Hospital: W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Mazowieckie Lantre: Warto postawić na wiedzę i doświadczenie.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Świętokrzyskie EkoEnergia Polska: Dopasować OZE do potrzeb.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Wielkopolskie Integrale IT: Nie boimy się wyzwań.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane