Kopalnia Konin emituje obligacje za 135 mln zł

IAR
opublikowano: 22-01-2009, 08:33

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin wyemituje obligacje na 135 milionów złotych. To pieniądzie jakie mają zostać zainwestowane w uruchomienie odkrywki Tomisławice.

Pierwsza seria zostanie wypuszczona na przełomie stycznia i lutego. Do przetargu na przygotowanie i obsługę kopalnianych obligacji zaproszono kilkanaście największych banków w Polsce. Po rozpatrzeniu ofert wybrano PKO BP. Podpisano już w tej sprawie umowę.

Budowa odkrywki Tomisławice będzie najdroższym z dotychczasowych przedsięwzięć w historii KWB Konin. Zdaniem górników, inwestycji tej nie zaszkodziły protesty ekologów, którzy twierdzili, że zagrozi ona pobliskiemu jezioru Gopło. Mamy wszystkie niezbędne pozwolenia i spokojnie przygotowujemy się do odkrycia pokładów węgla na tym terenie - mówią. To nie jedyne plany inwestycyjne Kopalni. Przedsiębiorstwo przygotowuje się także do jeszcze większego przedsięwzięcia - eksploatacji olbrzymiego złoża w Gubinie przy granicy z Niemcami. Jak zapewnia szefostwo firmy, nie oznacza to wyprowadzki kopalni z dawnego Konińskiego - w Gubinie powstanie 'filia' konińskiego przedsiębiorstwa. Będzie ona znacznie większa od rodzimego zakładu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane