WARSZAWA (Reuters) - Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do obrotu publicznego emisję do 20 milionów obligacji Banku Pekao SA, podała Komisja we wtorkowym komunikacie.
"Jedynym celem emisji obligacji jest pozyskanie środków z przeznaczeniem na finansowanie działalności operacyjnej banku. Pozyskane środki posłużą sfinansowaniu rozwoju akcji kredytowej oraz zakupowi aktywów finansowych" - głosi komunikat.
Obligacje Pekao maja trafić do obrotu na rynku CTO. Termin wykupu obligacji w ramach poszczególnych serii będzie nie krótszy niż dziewięć miesięcy i nie dłuższy niż 13 miesięcy od daty emisji.
Na początku października Pekao informował, że planowana publiczna emisja obligacji o maksymalnej wartości nominalnej dwóch miliardów złotych będzie skierowana na rynek detaliczny. Pierwsza transza obligacji może zostać wyemitowana w ciągu miesiąca lub dwóch.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))