Ktoś zniszczył konopie wartości 1,3 mln CHF

Marek Druś, thelocal.ch
opublikowano: 16-07-2018, 10:08

Producent medycznych konopi ze szwajcarskiego Saint Gallen stracił 1,3 mln CHF z powodu zniszczenia 4 tys. roślin przez nieznanego sprawcę.

- Ponad cztery tysiące konopi zostało wyrwanych i rzuconych na ziemię – powiedział Tony Peruzzo, właściciel spółki Tell Hemp.

Wcześniej w tym roku kupił trzy hektary ziemi, gdzie zaczął uprawiać konopie, by produkować z nich kannabidiol (CBD), czyli związek chemiczny, który nie ma działania psychoaktywnego, stosowany w przemyśle farmaceutycznym.

Sprawca, który wyrwał legalne konopie, znał się na rzeczy i postarał się, aby pogłębić straty firmy. Posiał na polu „męskie” konopie, które spowodują, że „żeńskie” staną się nieużyteczne.

Peruzzo dlatego uważa, że sprawca może być konkurencja z rynku medycznych konopi. Zasugerował, że mogła być to sprawka CBD Benken. Właściciel tej firmy jednak zaprzecza.

- Biznes idzie dobrze. Gdybym chciał walczyć z konkurencją, obniżyłbym ceny. Ale w żadnym wypadku nie niszczyłbym nikomu upraw – powiedział Jakob Beglinger.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Ktoś zniszczył konopie wartości 1,3 mln CHF