Kudrin: Rosja potrzebuje zmian na scenie politycznej

opublikowano: 19-09-2014, 10:54

Klimat inwestycyjny w Rosji nie ulegnie poprawie dopóki nie nastąpią istotne zmiany w kierownictwie kraju. Potrzebna jest jednak do tego wola polityczna, uważa Aleksiej Kudrin, były minister finansów Rosji, którego cytuje agencja Reuters.

Kudrin, który został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska w 2011 roku po tym jak sprzeciwiał się   zwiększeniu wydatków na obronę wcześniej przez długie lata był jedną z ikon rosyjskiej gospodarki. Odegrał bowiem kluczową rolę w reformie finansów tego kraju w pierwszych latach obecnego wieku po chaosie jaki je dosięgnął za czasów prezydenta Borysa Jelcyna.

Aleksiej Kudrin
fot. Bloomberg

"Bez odświeżenia, zmian w zespole osób kierujących Rosją i, przede wszystkim bez jasnej woli politycznej, nic się nie zmieni odnośnie klimatu inwestycyjnego i postrzegania naszego kraju” -  powiedział Kudrin w kuluarach konferencji ekonomicznej odbywającej się w Soczi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane