Kujawy i Pomorze: 70 mln zł na centra B+R

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu mogą powalczyć o dotacje na stworzenie lub rozwój zaplecza badawczego w swoich firmach.

Budżet poddziałania 1.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego („Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych”) wynosi 70 mln zł. Strumień unijnych pieniędzy popłynie zarówno do przedstawicieli biznesu, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu prac B+R, jak i do tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z innowacjami.

Na granty mogą liczyć również partnerstwa co najmniej trzech przedsiębiorstw lub firm i jednostek naukowych. Granty sfinansują zakup środków trwałych, aparatury, sprzętu, technologii, a także wartości niematerialnych i prawnych przeznaczonych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Co ważne, przyszli beneficjenci powinni prowadzić projekty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Minimalna wartość wsparcia jednego przedsięwzięcia to ponad 200 tys. EUR. Wnioski o dofinansowanie unijne należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień. © Ⓟ

WAŻNA DATA

13.07 Do tego dnia firmy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WK-P.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.mojregion.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu