Kurs bitcoina pokonał 9000 USD i jest najwyższy od 40 dni

opublikowano: 24-04-2018, 09:19
aktualizacja: 24-04-2018, 09:22

Kurs bitcoina pokonał wcześnie rano we wtorek granicę 9000 USD.

Bitcoin drożeje od pewnego czasu, podobnie jak inne kryptowaluty. Nie ma wyraźnego powodu wzrostu cen poza brakiem jednoznacznie negatywnych sygnałów dotyczących przyszłości wirtualnego pieniądza. Zwyżka notowań ożywiła „byki”. Jeden z największych, Tim Draper, znów pojawił się w mediach ze swoją prognozą, że „bitcoin będzie większy niż Tesla, Skype i Hotmail” razem wzięte.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin Bloomberg

- Jest większy niż Internet. Jest większy niż Epoka Żelaza, Renesans. Jest większy niż Rewolucja Przemysłowa – przekonywał znany inwestor podczas debaty Intelligence Squared U.S. – Za pięć lat będziecie chcieli kupić kawę za normalne pieniądze i narazicie się na śmieszność, bo nie będziecie korzystać z kryptowalut – dodał.

Draper podtrzymał prognozę, że kurs bitcoina dojdzie do 250 tys. USD do 2022 roku. Tymczasem we wtorek bitcoin notowany jest po 9210,73 USD. To jego najwyższy kurs od ok. 40 dni. 30 marca jego kurs wynosił 6593 USD, co oznacza, że zdrożał od tego czasu już o 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu