L.Kaczyński: Rząd wymaga zasadniczej rekonstrukcji

PAP
opublikowano: 14-02-2009, 16:48

Prezydent Lech Kaczyński, w rozmowie z  "Rzeczpospolitą", podkreśla, że rząd wymaga zasadniczej rekonstrukcji. Zauważa jednocześnie, że na razie nie widać takiej woli ze strony premiera.

Lech Kaczyński przyznaje, że w obliczu obecnego kryzysu, w kraju można by zawrzeć szeroki pakt polityczny. Według prezydenta, szerokiemu porozumieniu przeszkadzają jednak takie osoby jak Janusz Palikot i Stefan Niesiołowski.

Lech Kaczyński sugeruje, że to również dobry czas na rozwiązania polityczne, nie wykluczając wprowadzenia zmian w konstytucji.

Prezydent mówi również, że nie zdecydował jeszcze czy przyjmie sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zaznacza, że jego porozumienie z PO w sprawie mediów publicznych będzie trudne. "Platforma pamięta, z czasów rządów PiS, że można skutecznie manipulować opinią publiczną, więc chce całkowicie zmonopolizować media " - uważa prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / L.Kaczyński: Rząd wymaga zasadniczej rekonstrukcji