L. Kaczyński z kanclerz Merkel o strategii na szczyt UE ws. Gruzji

PAP
30-08-2008, 17:56

Prezydent Lech Kaczyński przez ponad pół godziny rozmawiał w sobotę z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o strategii, jaką należy przyjąć na poniedziałkowym szczycie UE w sprawie Gruzji - poinformował PAP dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Handzlik podkreślił, że Merkel i L. Kaczyński zgodzili się co do potrzeby wsparcia misji francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego na rzecz rozwiązania kryzysu w Gruzji. Zgodzili się również co do potrzeby wycofania wojsk rosyjskich z Gruzji, potępienia uznania przez Rosję niepodległości Abchazji i Południowej Osetii oraz potrzeby wysłania misji humanitarnej do Gruzji.

Kanclerz i polski prezydent - dodał Handzlik mówili też o możliwości wysłania do Gruzji sił pokojowych.

"Musimy poszukać rozwiązań dyplomatycznych, które pomogą w rozwiązaniu napiętej sytuacji w Gruzji, a szczyt ma przynieść konkretne rozwiązania w tej kwestii" - powiedział Handzlik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / L. Kaczyński z kanclerz Merkel o strategii na szczyt UE ws. Gruzji