Le Maire: Francja i Niemcy mają wspólną strategię walki ze spowolnieniem gospodarczym

opublikowano: 19-09-2019, 14:16

Francuski minister finansów Bruno Le Maire ogłosił, że Francja i Niemcy uzgodniły wspólną strategię odpowiedzi na globalne spowolnienie gospodarcze, informuje Reuters.

Le Maire ogłosił podczas konferencji prasowej w czwartek, że strategia opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest redukowanie długu publicznego. Zaznaczył, że dotyczy to głównie Francji. Drugim jest prowadzenie reform strukturalnych. Trzecim filarem strategii jest prowadzenie polityki budżetowej, która umożliwi „przejecie pałeczki” od banków centralnych i realizowanej przez nie polityki monetarnej.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) obniżyła w czwartek prognozę wzrostu globalnej gospodarki o w tym roku o 0,3 pkt. procentowego do 2,9 proc. To najwolniejsze tempo wzrostu od kryzysu finansowego sprzed dekady. Prognozę wzrostu w 2020 roku zredukowano o 0,4 pkt. procentowego do 3 proc.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy