Le Maire: wojna handlowa obniży globalny wzrost o 0,5 pkt. proc. w 2020 r.

opublikowano: 09-10-2019, 15:45

Francuski minister finansów Bruno Le Maire prognozuje, że wojna handlowa USA z Chinami wyraźnie zmniejszy przyszłoroczny globalny wzrost gospodarczy, donosi Reuters.

- Może być istotne spowolnienie w przyszłym roku z powodu wojny handlowej – powiedział Le Maire dziennikarzom. - Jej skutkiem powinien być wzrost niższy o około pół punktu procentowego – dodał.  

Francuski minister finansów wezwał do zawarcia kompromisu w sporze handlowym między USA i Unia Europejską, aby uniknąć sytuacji, w której jego największym beneficjentem staną się Chiny.

W czerwcu Bank Światowy prognozował, że globalny wzrost gospodarczy spadnie w przyszłym roku do 2,6 proc. Od tego czasu sygnalizował jednak, że może być jeszcze mniejszy. UBS ostrzegał, że globalny wzrost może być w 2020 roku najniższy od kryzysu finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane