Londyn rozważa przyspieszenie sprzedaży banku RBS

Jeszcze w tym roku brytyjski rząd może rozpocząć sprzedaż części państwowych udziałów w banku Royal Bank of Scotland (RBS), nawet mimo ewentualnej straty, informuje Reuters powołując się na osoby związane ze sprawą.

Londyn chce przyspieszyć redukcję zaangażowania w udziały w RBS i Lloyds Banking Group, instytucji, które zostały uratowane przed bankructwem ci kosztowało podatników 66 mld funtów (102 mld USD) w okresie globalnego kryzysu  finansowego (2007-2009).

Rząd pozbył się  już prawie połowy z posiadanych 41 proc. udziałów w Lloyds, ale jeszcze nie rozpoczął sprzedaży kontrolowanych 80 proc. udziałów w RBS, które otrzymał w ramach wycenionego na 45,2 mld funtów państwowego dofinansowania.

O ile jednak sprzedaż udziałów w Lloyds przyniosła zysk na tej „ inwestycji”, o tyle przy obecnych cenach akcji strata na walorach RBS sięga 13,5 mld funtów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Londyn rozważa przyspieszenie sprzedaży banku RBS