Czytasz dzięki

McDonald's wstrzymuje na 21 dni dalsze otwieranie lokali w USA

opublikowano: 02-07-2020, 10:07

Wzrost zakażeń koronawirusem w USA skłonił McDonald’s do wstrzymania przez następne 21 dni dalszego otwierania restauracji w kraju, informuje Reuters powołując się na wewnętrzne pismo spółki.

- Nasza odporność zostanie ponownie przetestowana. Liczba przypadków COVID-19 rośnie, w ciągu ostatnich dwóch tygodni aż o 65 proc. – tłumaczą w liście skierowanym do pracowników Joe Erlinger, prezydent McDonald's w USA i Mark Salebra, szef National Franchisee Leadership Alliance.

Polecili tym lokalom, które już zostały otwarte, aby ściśle stosowały się do zaleceń lokalnych władz dotyczących pandemii koronawirusa. Podkreślili, że obecnie firma kładzie główny nacisk na usługę sprzedaży na wynos.

Reuters przypomina, że największy na świecie fastfood zanotował 30 proc. spadek globalnej sprzedaży w pierwszych dwóch miesiącach drugiego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane