MFW podniósł prognozę wzrostu brytyjskiego PKB

ARŻ, Reuters
opublikowano: 06-04-2021, 15:29

Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, brytyjski wzrost gospodarczy w 2021 roku przewyższy ten, który może zostać odnotowany w strefie euro. Zaznaczył jednak, że powrót do poziomów sprzed pandemii potrwa co najmniej do 2022 roku, pisze Reuters.

MFW szacuje, że brytyjski PKB wzrośnie w 2021 roku o 5,3 proc. W styczniu fundusz prognozował, że gospodarka Wielkiej Brytanii urośnie o 4,5 proc.

Wielka Brytania doświadczyła największej liczby ofiar śmiertelnych COVID-19 w Europie, a jej gospodarka skurczyła się w zeszłym roku o prawie 10 proc. co jest najgorszym wynikiem wśród dużych krajów regionu z wyjątkiem Hiszpanii.

Uaktualnienie prognozy MFW jest wynikiem szybko rozwijającego się programu szczepień w Wielkiej Brytanii. Pierwszą dawkę otrzymało już 50 proc. obywateli. W Niemczech i Francji odsetek ten sięga ok. 15 proc.

Fundusz szacuje, że wzrost gospodarczy krajów strefy euro wyniesie w 2021 roku 4,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane