Mikrut: wyniki kwartalne grupy Śnieżka mogą się poprawić w IV kw.

(Marek Druś)
opublikowano: 23-10-2006, 21:06

Prezes Śnieżki Piotr Mikrut jest zadowolony z wyników grupy w III kwartale, choć wakacyjne upały zniechęcały do prac wykończeniowo-remontowych. Ożywienie nastąpiło dopiero we wrześniu i październiku. Może to oznaczać, że boom w budownictwie przenosi się już na rynek farb i lakierów, co dobrze wróży wynikom spółki w IV kwartale.

Prezes Śnieżki Piotr Mikrut jest zadowolony z wyników grupy w III kwartale, choć wakacyjne upały zniechęcały do prac wykończeniowo-remontowych. Ożywienie nastąpiło dopiero we wrześniu i październiku. Może to oznaczać, że boom w budownictwie przenosi się już na rynek farb i lakierów, co dobrze wróży wynikom spółki w IV kwartale.

W pierwszym półroczu 2006 roku grupa miała 13 mln zł zysku netto wobec 9,8 mln zł zysku netto rok wcześniej, zysk operacyjny wyniósł 19,7 mln zł wobec 17,1 mln zł przed rokiem, a przychody ze sprzedaży wzrosły do 199,3 mln zł z 184,5 mln zł.

Śnieżka poda wyniki za III kwartał 14 listopada.

Śnieżka prognozuje w tym roku zwiększenie zysku netto i przychodów grupy o 10 proc., chce w przyszłym roku utrzymać to tempo wzrostu.

Śnieżka, poza produkcją w Polsce, posiada dwie fabryki na Ukrainie i jedną na Białorusi. Obecnie około jedna trzecia obrotów grupy pochodzi z eksportu i produkcji zagranicznej. Co czwarty produkt Śnieżki jest sprzedawany na Ukrainie. Dużymi rynkami zbytu produktów firmy są też Białoruś i Rosja.

Śnieżka jest drugim w Polsce producentem farb i lakierów, za Polfarbem Cieszyn-Wrocław. Swój udział w ujęciu wartościowym szacuje na 15-16 proc.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mikrut: wyniki kwartalne grupy Śnieżka mogą się poprawić w IV kw.