„Minutes” Fed: nastroje przeciwko podwyżce stóp

opublikowano: 06-04-2016, 20:17

Podczas marcowego posiedzenia FOMC jego uczestnicy opowiadali się raczej przeciwko podwyżce stóp procentowych na kolejnym spotkaniu, wynika z opublikowanych w środę „minutes”.

„Kilku” uczestników posiedzenia opowiadało się za ostrożnym podejściem do podwyżki stóp, podkreślając obawy, że dokonanie jej w kwietniu mogłoby zostać odebrane jako pośpieszne, co uznali za niewłaściwe. Inni uczestnicy opowiadali się za podwyżką w kwietniu. Uzgodniono, że o momencie podwyżki zdecydują dane, a nie kalendarz.

Bloomberg

Z „minutes” wynika, że uczestnicy posiedzenia raczej zgadzali się co do chwiejnego stanu rynków finansowych i globalnej gospodarki nawet pomimo spadku zmienności notowanej na początku roku.

- Kilku uczestników wyraziło pogląd, że zagraniczne czynniki leżące u podstawy dużego, choć czasowego pogorszenia globalnych warunków finansowych wcześniej w tym roku nie zniknęły w pełni, a w związku z tym stanowią wciąż zagrożenie – głosi protokół z marcowego posiedzenia.   

Następne posiedzenie FOMC odbędzie się 26-27 kwietnia. Przed publikacją „minutes” traderzy widzieli małe szanse na podwyżkę stóp w kwietniu i stawiali, że będzie tylko jedna w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane