"Minutes": większość członków Fed za podwyżką stóp w grudniu

opublikowano: 18-11-2015, 20:42

Większość członków Federalnego Komitetu do spraw Otwartego Rynku (FOMC) podczas ostatniego posiedzenia banku centralnego przychylnie odniosła się do możliwości podwyżki stóp procentowych w grudniu, informuje CNBC.

Jednocześnie  jednak bankierzy omawiali jednak dowody świadczące o tym, że długoterminowy potencjał rozwoju gospodarki Stanów Zjednoczonych może być niższy niż dotychczas.

Po lecie i początku jesieni, gdy rynkiem USA wstrząsnęła wyprzedaż w Chinach, “większość” członków było przekonanych, że warunki do podwyżki “mogą zostać spełnione do czasu kolejnego posiedzenia”, wynika z opublikowanego w środę sprawozdania z posiedzenia Fed, które odbyło się w dniach 27-28 października.

Tylko kilku członków wyraziło obawy. FOMC zwrócił również uwagę  na fakt, że Fed niedostatecznie jasno wyraził swoje intencje. Poprzedni komunikat banku został zinterpretowany przez rynek jako możliwość przesunięcia terminu pierwszej podwyżki stóp na przyszły rok.

Zobacz więcej

Janet Yellen

Reuters/Forum

Protokół z posiedzenia Fed nie wpłynął jednak od razu wyraźnie na rynki. Dwa tygodnie po spotkaniu Fed opublikowany został bowiem raport z rynku pracy, który przekonał inwestorów, że grudniowa podwyżka stóp jest jednak realną opcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Minutes": większość członków Fed za podwyżką stóp w grudniu