Mocny wzrost kwietniowej sprzedaży aut w Europie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 17-05-2018, 09:14
aktualizacja: 17-05-2018, 09:16

Sprzedaż samochodów w Europie wzrosła w kwietniu o 9,6 proc., choć pewien wpływ na tak wysoką dynamikę miała większa liczba dni pracy. Stawce przewodziły modele koncerów Toyota, Hyundai i Ford, donosi Reuters.

Rejestracje nowych pojazdów w Uni Europejskiej i obszarze Wolnego Handlu (EFTA) wzrosła do 1,349 mln pojazdów z 1,231 mln w kwietniu 2017 r., wynika z danych stowarzyszenia ACEA. Eksperci wskazują, że wśród głównych przyczyn były wczesne święta i większa liczbę dni kiedy otwarte były salony sprzedaży w porównaniu z kwietniem 2017 r.

Toyota i Hyundai odnotowały wzrost sprzedaży odpowiednio o 20,3 i 15,3 proc. podczas gdy liczba rejestracji Forda zwiększyła się o 14 proc., a Volkswagen Group o 13,1 proc..

W przypadku francuskiej marki Renault liczba sprzedanych pojazdów zwiększyłą się o 10 proc. a Peugeota o podskoczyła o 15,3 proc. zaś Citroena z PSA Group wzrosła o 6,9 proc.

Słabo na tym tle wypadł natomiast Fiat Chrysler odnotowując zaledwie 2,3 proc. dynamikę wzrostu sprzedaży, osiągając wyniki niższe od rynku z powodu 4,5-proc. spadku głównej marki Fiata.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Mocny wzrost kwietniowej sprzedaży aut w Europie