MSP wybrało 3 chętnych do negocjacji równoległych nt. ZEDO - źródło

Internet Securities
opublikowano: 08-09-2005, 15:01

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło do równoległych rokowań w spraw prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra SA (ZEDO) 3 podmioty, dowiedziała się ISB. Na liście znalazły się Elektrownia Połaniec z grupy Electrabel, hiszpańska Endesa i włoski Enel.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło do równoległych rokowań w spraw prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra SA (ZEDO) 3 podmioty, dowiedziała się ISB. Na liście znalazły się Elektrownia Połaniec z grupy Electrabel, hiszpańska Endesa i włoski Enel.

Według wcześniejszych informacji ISB, transakcja o wartości przekraczającej 1 mld zł ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku, ale już po wyborach.

„Do końca tygodnia minister skarbu, który ma już rekomendację w jaki sposób prowadzić dalsze rozmowy z inwestorami, podejmie decyzję” – powiedziała ISB osoba zbliżona do prywatyzacji spółki.

Oferty na zakup akcji ZEDO złożyła 19 sierpnia cała szóstka inwestorów, którzy w maju znaleźli się na krótkiej liście, czyli: czeski CEZ, hiszpańskie Iberdrola i Endesa, niemieckie PCC, włoski Enel oraz Elektrownia Połaniec z grupy Electrabel w Połańcu.

MSP zaprosiło chętnych do rokowań w sprawie zakupu nie mniej niż 920.000 akcji, czyli 10% kapitału ZEDO w połowie lutego.

ZE Dolna Odra dysponuje mocą elektryczną 1960 MWe i mocą cieplną 750 MWt.

Zysk netto spółki w pierwszym półroczu 2005 roku wyniósł 20,9 mln zł, zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) 133,8 mln zł, przy 571,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Zatrudnienie w firmie wynosi ok. 2700 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane