Müller: system zastępujący WIBOR mógłby obniżyć odsetki kredytowe o ponad 1 mld zł

  • PAP
opublikowano: 09-05-2022, 16:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szacujemy, że nowy system pozwoliłby obniżyć odsetki kredytowe w skali kraju o ponad 1 mld zł - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o zawarte w projekcie przepisów o pomocy kredytobiorcom rozwiązanie, które ma zastąpić WIBOR.

Rzecznik rządu pytany był podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczącej pomocy dla kredytobiorców o mechanizm, który miałby zastąpić WIBOR. Müller odpowiedział, że "byłby to nowy system, będący bazą do tego, by liczyć koszty kredytów".

"Szacujemy, że to pozwoliłoby obniżyć odsetki kredytowe w skali kraju o ponad 1 mld zł" - poinformował. Dodał, że "szczegóły będą we wtorek przedstawione w projekcie", odnosząc się do rozwiązań zawartych w rządowym projekcie przepisów o pomocy kredytobiorcom.

Jak powiedział, jest to "bardzo szczegółowy mechanizm (...), który ma swoje niuanse i istotne znaczenie, jeśli chodzi o banki".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane