Musk zapowiada nowy system energii słonecznej

opublikowano: 22-09-2016, 20:09

Tesla Motors, amerykańskiego przedsiębiorcy i wizjonera Elona Muska planuje zaprezentować 28 października nowatorski system „dachu solarnego”, akumulatorów i stacji ładowania elektrycznych pojazdów.

Musk jest szefem i większościowym akcjonariuszem Tesla Motors, producenta aut elektrycznych, i SolarCity, największego w USA producenta dachowych paneli słonecznych. O planach poinformował w czwartek na Twitterze.

Elon Musk
Elon Musk
Bloomberg

System, który w październiku ma zaprezentować Musk, jest zgodny z długoterminową wizją miliardera, który chciałby, aby produkowane przez niego auta elektryczne korzystały z energii uzyskiwanej z paneli słonecznych i następnie gromadzonej, aby można z niej korzystać także w okresach bez odpowiedniego nasłonecznienia. W sierpniu Musk ogłosił, że SolarCity pracuje nad „dachem solarnym”, którego technologia nie korzysta z tradycyjnych paneli fotowoltaicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane