Nadchodzi krach. Oto wskaźnik, który pomoże się przed nim uchronić

System Ostrzegania przed Krachami skutecznie uchroniłby inwestorów przed załamaniami z 2000 i 2008 r., ocenia jego twórca Sean Hyman.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Coraz więcej inwestorów przestrzega przed załamaniem notowań na giełdzie nowojorskiej. Zdaniem zarządzającego funduszami hedgingowymi Marca Fabera na rynku urosła bańka, która może pęknąć w każdej chwili. Według plotek do krachu ma się przygotowywać guru inwestowania fundamentalnego Warren Buffett. Zwana Wskaźnikiem Buffetta relacja kapitalizacji giełdy nowojorskiej do amerykańskiego PKB osiągnęła poziom alarmowy.

- Nikt nie powinien być zdziwiony, jeżeli rynek niebawem się załamie. To może stać się w każdej chwili – dodaje inny zarządzający Mark Spitznagel.

Ryzyko krachu nie oznacza jednak, że inwestorzy powinni sprzedać akcje i pieniądze trzymać w skarpecie. Jak donosi portal Moneynews, lepsze wyjście znalazł Sean Hyman, założyciel firmy inwestycyjnej Absolute Profits. Jest nim korzystanie z Systemu Ostrzegania przed Krachami, opracowanego przez specjalistę. Według niego system wyśle sygnał ostrzegawczy, gdy tylko rynek zacznie się załamywać.

- Z naszych testów wynika, że inwestor używający systemu mógłby całkowicie uniknąć załamań z 2000 i 2008 r. – powiedział Sean Hyman w wywiadzie.

Specjalista ma już na koncie kilka wyjątkowo trafnych prognoz. Na antenie telewizyjnej przewidział między innymi załamanie notowań akcji Best Buy oraz wyjście indeksu Dow Jones na nowy szczyt w 2013 r.

- Wielu ludzi myśli, że ja mam szczęście. Ale to nie jest kwestia szczęścia, tylko odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest właśnie System Ostrzegania przed Krachami – zachwalał Sean Hyman, którego miesięczny newsletter prenumeruje 114 tys. ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadchodzi krach. Oto wskaźnik, który pomoże się przed nim uchronić