Największa fuzja w historii branży lotniczej

opublikowano: 10-06-2019, 06:53

United Technologies połączy swój biznes lotniczy z koncernem zbrojeniowym Raytheon. Powstaje gigant wartości ok. 121 mld USD, informuje Reuters.

Akcjonariusze Raytheon, producenta rakiet i  samolotów, dostaną za każdą posiadaną akcję 2,3348 akcji nowej spółki. Akcjonariusze United Technologies będą mieli po fuzji ok. 57 proc. Raytheon Technologies Corporation, jak nazywać się będzie powstała w wyniku fuzji firma. Transakcję, która ma być zamknięta w pierwszym półroczu 2020 r. skonstruowano w taki sposób, że akcjonariusze United Technologies i Raytheon nie uzyskają premii za posiadane papiery. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

United Technologies ogłosiło, że wydziela swoje biznesy klimatyzatorów Carrier i wind Otis. Pozostawi sobie tylko biznes lotniczy, na który składa się przejęty w 2018 roku producent awioniki Rockwell Collins oraz producent silników Pratt & Whitney. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy