Nastroje nieco przygasły, ale złoty trzyma się dzielnie

Marcin Ciechoński
opublikowano: 15-11-2010, 00:00

Ostatnie sesje na rynkach przyniosły pogorszenie nastrojów. Para EUR/USD spadła poniżej wsparcia 1,37. Pretekstem było kłopoty Irlandii. Rentowność obligacji tego kraju wzrosła do rekordowych 9 proc. i w strefie euro ustępuje tylko Grecji. Wielu analityków spodziewa się, że Irlandia będzie musiała wkrótce poprosić o pomoc finansową. Z powodu pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych, korekcyjny ruch EUR/USD może przedłużyć się jeszcze w okolice 1,34. Nie ma jednak obecnie sygnałów do zmiany trendu.

Polska waluta w ostatnich dniach wykazała się siłą. Mimo spadku kursu EUR/USD, notowania par złotowych nie wzrosły powyżej istotnych oporów. Dopóki kurs dolara przebywa poniżej 2,90 zł, a euro poniżej 4 zł, bardziej prawdopodobna jest stabilizacja. Siła złotego wynika z rosnących oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych w Polsce.

Marcin Ciechoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy