Niemcy mogą mieć pierwszy od dekady wzrost liczby niewypłacalności firm

opublikowano: 10-07-2019, 15:30

Dane niemieckiej agencji ratingowej Creditreform sygnalizują, że największa europejska gospodarka może być na krawędzi recesji.

Creditreform poinformował, że trend liczby zamykanych firm osiągnął punkt zwrotny. 9,9 tys. firm już ogłosiło niewypłacalność, a w całym roku może być ich 20 tys., czyli więcej niż w 2018 r.

Z danych agencji wynika, że niewypłacalności wśród firm przemysłowych i usługowych, z wyjątkiem budowlanych i handlowych, wzrosły już w tym roku. Jest to już także odczuwalne na rynku pracy, gdzie odsetek straconych miejsc pracy z powodu upadku firm wzrósł do 11,1 proc. 

- Nasiliły się przeciwne wiatry dla sektora przemysłowego, który jest szczególnie czuły na ryzyka w handlu międzynarodowym takie jak brexit czy wojna handlowa – głosi raport Creditreform. - Ta presja spadkowa może się rozszerzyć na całą gospodarkę w nadchodzących miesiącach  - ostrzega.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy