Niemcy: zaskakujący spadek zamówień w przemyśle

opublikowano: 07-06-2018, 09:30
aktualizacja: 07-06-2018, 09:31

W kwietniu 2018 r. zamówienia w niemieckim przemyśle nieoczekiwanie spadły, co ponowienie doprowadziło do wzrostu obaw, że spowolnienie gospodarcze z początku roku, może okazać się większe niż oczekiwano.

Zamówienia wyrównane o zmiany sezonowe i inflację zmniejszyły się o 2,5 proc., wynika z danych ministerstwa gospodarki. Tymczasem mediana prognoz analityków, zakładała wzrost wskaźnika o 0,8 proc. W ujęciu rocznym zamówienia zmniejszyły się o 0,1 proc., notując pierwszy roczny spadek od 2016 r.

Niemieckie dane, określone przez bank ING jako „zimny prysznic” pokazały też niemal 10-proc. spadek zamówień ze strefy euro oraz 15 proc. tąpnięcie w dobrach kapitałowych. 

Ministerstwo Gospodarki próbuje bagatelizować złe wieści, twierdząc, że zaległości w zamówieniach w fabrykach pozostają "bardzo wysokie". Stwierdzono także, że nie jest jasne, na ile globalna niepewność wpływa na zamówienia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu