Czytasz dzięki

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki: rozpoczęło się odbicie

opublikowano: 13-07-2020, 10:31

Niemiecki resort gospodarki poinformował, że ma ona już za sobą najniższy punkt i rozpoczęło się odbicie, pisze Reuters.

W comiesięcznym raporcie Ministerstwo Gospodarki wskazało jako sygnał poprawy sytuacji wzrost zamówień w przemyśle. W ocenie ekspertów resortu to zapowiedź zwiększenia produkcji w nadchodzących miesiącach. Resort gospodarki ostrzega jednocześnie, że sytuacja jest wciąż niepewna, głównie z powodu słabości popytu, szczególnie w krajach spoza strefy euro.

Kilka dni temu poinformowano, że zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły o 10,4 proc. w maju. Krajowe wzrosły o 12,3 proc., a zagraniczne o 8,8 proc., ale zamówienia spoza Unii Europejskiej rosły tylko o 2 proc.

Niemiecki eksport wzrósł o 9 proc. w ujęciu sezonowo wyrównanym w maju po tym jak w kwietniu odnotowała 24 proc. spadek. Import zwiększył się o 3,5 proc. po zniżce o 16,6 proc. miesiąc wcześniej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane