NREP zgromadził rekordową kwotę na inwestycje

opublikowano: 25-05-2023, 10:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Fundusz inwestujący w nad Wisłą w mieszkania na wynajem instytucjonalny i magazyny zdobył pieniądze na zakup nieruchomości w Skandynawii, Niemczech i Polsce.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • ile zebrał fundusz NSF V zarządzany przez NREP
  • w jakie nieruchomości inwestuje
  • jakie inwestycje NREP realizuje w Polsce

Grupa inwestycyjna Urban Partners zgromadziła ponad 3,6 mld EUR dla jednego z funduszy zarządzanych przez NREP — NSF V. Rekordowa kwota oraz liczba inwestorów sprawiły, że jest to największy w historii europejski fundusz nieruchomościowy typu value-add (na inwestycje z potencjałem wzrostu wartości). Skład inwestorów był zdywersyfikowany globalnie i obejmował głównie fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, państwowe fundusze majątkowe. Łączny popyt ze strony inwestorów przekroczył 4,2 mld EUR.

Zielone inwestycje:
Zielone inwestycje:
Fundusz NSF V umożliwia efektywne inwestowanie w nieruchomości, koncentrując się na zaspokajaniu potrzeb klientów i realizacji celów związanych z dekarbonizacją — mówi Rune Kock, prezes NREP.

— Wysoka zdolność przyciągania kapitału jest efektem solidnej strategii inwestycyjnej NREP, gruntownej znajomości branży oraz sukcesu poprzednich funduszy z portfolio firmy — mówi Rune Kock, prezes NREP.

NREP inwestuje za pośrednictwem funduszu NSF V w nieruchomości na wynajem, nowoczesne obiekty logistyczne, domy opieki oraz biura. Priorytetem firmy jest lokowanie kapitału w projekty, które nie tylko przynoszą zyski, ale także przyczyniają się do poprawy środowiska, w tym dekarbonizacji.

NREP jeszcze nie zdecydował, jak dużą kwotę przeznaczy na inwestycje w Skandynawii, a jaką w Niemczech i Polsce. Nad Wisłą działa od 2021 r., kiedy przejął giełdowego dewelopera magazynowego BIK i kupił ponad 1000 mieszkań na wynajem instytucjonalny w budowie od fińskiego dewelopera YIT. Na polskim rynku zamierzał zainwestować w ciągu pierwszych pięciu lat 2 mld zł, m.in. powiększając portfel mieszkań na wynajem do 10 tys.

Urban Partners zarządza aktywami o wartości 20 mld EUR. Tworzą go NREP, 2150 — firma venture capital, Luma Equity — prywatny inwestor kapitałowy oraz Velo Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane