Odbicie na Wall Street

opublikowano: 30-05-2018, 22:08

Umocnienie notowań akcji spółek energetycznych i banków wsparło odbicie na amerykańskich giełdach po wtorkowej silnej wyprzedaży będącej następstwem obaw związanych z kryzysem politycznym we Włoszech.

Lepsze wieści jakie nadeszły z Rzymu uspokoiły nieco nerwową sytuację dając na dzieję, że trzecia pod względem wielkości gospodarka w Europie zdoła uniknąć nowych wyborów parlamentarnych.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Odczyty z gospodarki tym razem nie miały większego przełożenia na decyzje podejmowane przez inwestorów, choć wśród nich były tak ważne dane jak dynamika PKB w I kw. czy deficyt obrotów towarowych. W przypadku wzrostu gospodarczego, wyniósł on w pierwszych trzech miesiącach tego roku 2,2 proc. co oznacza lekka korektę z 2,3 proc. szacowanych wcześniej. Zweryfikowano też w dół dynamikę wydatków konsumentów z 1,1 do 1,0 proc. Z kolei deficyt obrotów zmniejszył się w kwietniu do 68,2 mld USD podczas gdy ekonomiści oczekiwali wzrostu do 71,2 mld z 68,3 mld USD miesiąc wcześniej.

Na wartości zyskiwało 10 z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500, przy czym najmocniej drożały papiery koncernów energetycznych. 

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA drożał o 1,26 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 urósł o 1,27 proc. zaś technologiczny Nasdaq umacniał się o 0,89 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odbicie na Wall Street