O’Leary: Brexit zaciąży na wynikach Ryanair przez 4 lata

opublikowano: 27-09-2016, 13:15

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie ciążyć na wynikach Ryanair nawet przez cztery kolejne lata, ostrzegł prezes Michael O’Leary.

Negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogą trwać od dwóch do czterech lat i będą negatywnie wpływać na wyniki największej taniej linii lotniczej w Europie, poinformował jej prezes. O’Leary, zdecydowany przeciwnik Brexitu, podtrzymał jednocześnie prognozę 1,38 mld EUR zysku spółki w obecnym roku rozrachunkowym.

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

- Perspektywy brytyjskiej gospodarki są słabe – powiedział O’Leary. – To oznacza niższy wzrost PKB w Wielkiej Brytanii i europejskich gospodarkach – dodał.

Ryanair zaczął realizować plan, który ma ograniczyć negatywne skutki Brexitu na jego wyniki. Zdecydował m.in. że nie będzie zwiększać działalności w Wielkiej Brytanii przez następne dwa lata, co będzie miało wpływ na jego bazę w London Stansted Airport. Irlandzki przewoźnik zapowiada także, że nie przeznaczy do obsługi linii w Wielkiej Brytanii żadnego z ok. 50 nowych samolotów, które odbierze w tym roku. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / O’Leary: Brexit zaciąży na wynikach Ryanair przez 4 lata