PepsiCo przebiło oczekiwania rynku

opublikowano: 10-07-2018, 15:56

Koncern PepsiCo, drugi p[od względem wielkości producent napojów bezalkoholowych na świecie odnotował w miarę udany kwartał. Wyniki amerykańskiego potentata wypracowane w okresie kwiecień-czerwiec 2018 r. przebiły oczekiwania analityków, donosi Reuters.

Jak podkreślają specjaliści to zasługa nowej strategii spółki, koncentrując ej się na większej ofercie zdrowszych napojów i biznesie przekąsek.

Napoje Pepsi koncernu PepsiCo
Zobacz więcej

Napoje Pepsi koncernu PepsiCo fot. Bloomberg

Sprzedaż działu przekąsek Frito- Lays kontynuowała wzrost, rosnąc drugi kwartał z rzędu, zaś dział napojów gazowanych w drugim kwartale miał najmniejszy spadek sprzedaży od roku.

Przychody zrealizowana na północnoamerykańskim rynku w przypadku działu napojów spadły o około 1 proc. do 5,19 mld USD, ale okazały się wyższe od projekcji.

Z kolei sprzedaż netto ogółem zwiększyła się o 2,4 proc. do 16,09 mld USD. Zysk netto przypadający dla akcjonariuszy spółki zmniejszył się o 14 proc. do 1,82 mld USD w kwartale zakończonym 16 czerwca, głównie z powodu wyższych kosztów transportu i surowców.

Po wyłączeniu czynników o jednorazowym charakterze spółka zarobiła 1,61 USD na akcję, przebijając prognozy rynku na poziomie 1,52 USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu