PGNiG utrzymał politykę dywidendową w zaktualizowanej strategii

ISBNews
opublikowano: 05-04-2016, 08:45

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) utrzymało politykę dywidendową w zaktualizowanej strategii na lata 2016-2022 przy wskaźniku zadłużenia netto do wyniku EBITDA na poziomie poniżej 2x, podała spółka.

"Zadłużenie netto do wyniku EBITDA powinno pozostać w 2022 roku na poziomie poniżej 2,0, przy utrzymaniu dotychczasowej polityki dywidendowej w perspektywie 2022 roku" - podała spółka.

"Zarząd PGNiG SA rekomendując wypłatę dywidendy przez spółkę każdorazowo będzie brał pod uwagę bieżącą sytuację finansową Grupy PGNiG i jej plany inwestycyjne. Rozpoznanie zysków netto spółek zależnych w wyniku finansowym PGNiG SA będzie uwzględniane po wypłacie przez te spółki dywidend, co może powodować przesunięcie o rok w skali wypłaty zakładanego poziomu dywidendy" - podano także.

Jak wcześniej informowała spółka, strategia na lata 2014-2022 przewiduje wypłatę do 50% skonsolidowanego zysku netto  w postaci dywidendy.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane