Piechota: Ustawa o emeryturach górniczych niedobrym rozwiązaniem

Polska Agencja Prasowa SA
17-08-2005, 14:45

Podpisana w środę przez prezydenta nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS, dotyczącą emerytur górniczych, nie jest dobrym rozwiązaniem dla państwa - powiedział na środowej konferencji prasowej minister gospodarki i pracy Jacek Piechota.

Podpisana w środę przez prezydenta nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS, dotyczącą emerytur górniczych, nie jest dobrym rozwiązaniem dla państwa - powiedział na środowej konferencji prasowej minister gospodarki i pracy Jacek Piechota.

"Sprawa jest faktem. Jej ocenę i skutki już przedstawiałem. Nie jest to dobre dla państwa rozwiązanie" - powiedział Piechota.

Wcześniej minister wraz z grupą ekspertów wystąpił do prezydenta o zawetowanie ustawy.

"Łączne koszty wprowadzenia tej ustawy w perspektywie 15 lat to ponad 90 mld zł. Oznacza to dodatkowy wzrost już i tak bardzo wysokich kosztów pracy i w efekcie jeszcze mniejsze szanse znalezienia pracy przez wszystkich, którzy jej poszukują" - napisała w komunikacie z 10 sierpnia grupa 46 ekspertów, m.in. były wicepremier Jerzy Hausner, minister gospodarki Jacek Piechota, ekonomiści Marek Góra i Ryszard Petru oraz polityk PO Zbigniew Chlebowski.

"Nie zmieniłem zdania w tej sprawie" - powiedział na środowej konferencji minister.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał w środę nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) oraz ustawy Karta Nauczyciela. Ustawa przedłuża prawa górników do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 25 lat pod ziemią, bez względu na wiek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Piechota: Ustawa o emeryturach górniczych niedobrym rozwiązaniem