PKP PLK zamierza ogłosić przetargi na dostęp do portów w październiku

  • PAP
opublikowano: 28-09-2018, 19:04

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają w październiku ogłosić ponowne przetargi na poprawę dostępu kolejowego do portów w Gdańsku i Gdyni - poinformował w piątek PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Wcześniejsze przetargi zostały przez kolejową spółkę unieważnione w połowie września, gdyż złożone oferty znacznie przekraczały budżet, który PKP PLK zarezerwowały na te przedsięwzięcia.

"Przetargi na poprawę dostępności do portów w Gdyni i Gdańsku ogłosimy w październiku" - powiedział w piątek PAP.

"Jeżeli mówimy o przetargach na poprawę dostępności do portów w Szczecinie i Świnoujściu, to ich ogłoszenie było w harmonogramie ogłoszenia do końca listopada, ale robimy wszystko, żeby je przyspieszyć i ogłosić na przełomie października i listopada" - dodał szef PKP PLK.

Prezes powiedział, ze spółka planowała ogłoszenie jednego przetargu na dostępność do portów w Szczecinie, teraz jednak rozważa możliwość ogłoszenia dwóch oddzielnych postępowań. "W tej sprawie jesteśmy na etapie analiz" - stwierdził Merchel.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu