Plaża w Sopocie wśród najpiękniejszych na świecie

opublikowano: 05-12-2018, 22:00

Położone w jednym z najdroższych polskich kurortów turystycznych piaszczyste wybrzeże znalazło się na liście 50 najpiękniejszych plaż miejskich świata.

Ranking przygotowała kanadyjska agencja turystyczna Flightnetwork.

— Wybraliśmy i sklasyfikowaliśmy 400 najlepszych plaż miejskich na świecie. Zrobiliśmy to z pomocą ponad 1200 profesjonalistów branży turystycznej — informują przedstawiciele firmy Flightnetwork, która prowadzi jedną z największych wyszukiwarek turystycznych w Kanadzie.

Poprzez jej stronę internetową można kupić lub zarezerwować loty, hotele, pakiety wakacyjne i wypożyczyć samochody. 350 pracowników firmy zatrudnionych na całym świecie zapytało o opinie ponad 1200 dziennikarzy turystycznych, blogerów i pracowników agencji turystycznych. Tak powstał ranking „Top 50 City Beaches”, czyli „Top 50 plaży miejskich”, który prezentuje najlepsze spośród 400 ocenianych miejsc.

„Wiele spośród najbardziej na świecie zapierających dech w piersiach plaż leży w granicach dużych miast. Te plaże to często centra miejskiej rozrywki, oferujące żywiołowy wybór gwarnych aktywności, szlaków kulinarnych i zachwycających widoków” — napisali autorzy rankingu, który, ich zdaniem, jest przewodnikiem dla tych, którzy szukają „miksu” słońca, piasku i miejskich rozrywek. Każdego Polaka zainteresuje pozycja nr 48.

Wizytówką tej plaży jest półkilometrowe molo, uważane za najdłuższy drewniany pomost w Europie (dokładnie ma 511,5 m). Położona jest na „polskiej riwierze”. Chodzi oczywiście o wybrzeże w Sopocie, gdzie znajduje się perełka trójmiejskich plaży.

— Wyśmienita plaża, słynna atmosfera, szeroki wybór nadmorskich restauracji, sklepów i barów, które sprawiają, że jest to najpopularniejszy kierunek turystyczny na polskiej riwierze — mówi Marianne Zitting z fińskiego tabloidu Iltalehti.

Pierwsza trójka miejskich plaż znajduje się w Australii, USA i Brazylii. Liderem została Bondi Beach w New South Wales, która znana jest wszystkim surferom świata. Na podium są jeszcze urzekająca błękitno-lazurową wodą oceanu Miami Beach na Florydzie oraz legendarna Copacabana w Rio de Janeiro. W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się też plaże z Europy Azji i Afryki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane