PO poprze plan Hausnera pod warunkiem, że 'nie będzie rozwodniony'

opublikowano: 23-01-2004, 22:02

PAP: Platforma Obywatelska poprze plan oszczędnościowy wicepremiera Jerzego Hausnera, pod warunkiem że zanim rząd przedstawi go Sejmowi "nie zostanie on rozwodniony" - powiedział w piątek wieczorem przewodniczący PO, Donald Tusk.

PO głosowała w piątek, tak jak ugrupowania opozycyjne, za odrzuceniem przez Sejm poprawek Senatu zmniejszających dotację dla PKP i warszawskiego metra. Do przyjęcia poprawek Senatu wzywał rząd, jednak nie uzyskał niezbędnej większości.

Premier Leszek Miller na konferencji prasowej po głosowaniu zarzucił Platformie Obywatelskiej kierowanie się czysto

politycznym interesem, a nie dobrem państwa.

"Jeżeli panowie Leszek Miller i Jerzy Hausner pokażą plan, jaki wynikał z pierwszych oświadczeń, plan rzeczywiście uzdrawiający system finansów publicznych, który oznacza przełom, to Platforma oczywiście go poprze" - powiedział dziennikarzom Tusk.

Plan Hausnera zakłada oszczędności w wydatkach budżetu w latach 2004-2007 w wysokości 32 mld zł. Hausner chciał, aby w 2004 roku oszczędności budżetu wyniosły ponad 2 mld zł, jednak parlament ostatecznie zmniejszył deficyt o 200 mln zł.

"Jeżeli jednak Leszek Miller i Jerzy Hausner pokażą plan okaleczony, jak to się teraz dzieje, przez własne polityczne

zaplecze, to go nie poprzemy. Czekamy na męskie decyzje" - zaznaczył Tusk.

Tusk ocenił piątkowe głosowanie nad budżetem jako kolejny dowód na to, że "czas tego rządu i koalicji się skończył". Lider

platformy podtrzymał także postulat przedterminowych wyborów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PO poprze plan Hausnera pod warunkiem, że 'nie będzie rozwodniony'