Polskie e-auto miejskie w fazie testów

opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Triggo sprawdza, jak innowacyjny pojazd elektryczny radzi sobie na ulicach stolicy, i szykuje się do debiutu na GPW.

— Start testów drogowych w Warszawie to ważny krok w rozwoju Triggo, będący logiczną kontynuacją realizowanych wcześniej testów w warunkach kontrolowanych. Uzyskamy dzięki temu ważne wnioski i informacje zwrotne z użytkowania pojazdu w warunkach realnej eksploatacji. Kilkumiesięczne testy pozwolą nam na dalsze ulepszanie i dopracowaniekonstrukcji — informuje Rafał Budweil, prezes i założyciel Triggo, spółki pracującej nad opatentowaniem pojazdu elektrycznego.

Koncept Triggo zadebiutował w listopadzie ub. roku na Kongresie 590 w Rzeszowie. Jest przeznaczony przede wszystkim do usług transportu współdzielonego, czyli carsharingu i autonomicznych taksówek (robo-taxi). Przed rozpoczęciem testów firma wykupiła polisę OC w PZU i uzyskała dopuszczenie do ruchu.

— Zależy nam, aby przyszli użytkownicy końcowi mieli pozytywne, jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy naszym pojazdem. Jednocześnie pracujemy nad uzyskaniem homologacji i prowadzimy rozmowy z partnerami branżowymi, także w kontekście dostaw związanych z produkcją komercyjną — mówi Rafał Budweil.

W ciągu najbliższych miesięcy firma chce wyprodukować pilotażową serię dziewięciu sztuk. Produkcję komercyjną planuje na 2020 r. Informuje też, że przygotowuje się do debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Triggo chce sprzedawać swoje pojazdy elektryczne na całym świecie, obecnie uczestniczy m.in. w postępowaniu patentowym w Indiach.

— Śledząc trendy w branży motoryzacyjnej w Polsce i na rynkach zagranicznych, widzimy przyspieszające zmiany polegające na coraz szerszym dostrzeganiu atutów pojazdów elektrycznych i popularyzacji systemów współdzielenia środków transportu. Przykładem są platformy carsharingu — coraz śmielej rozwijające się zarówno na świecie, jak i w kraju. Głęboko wierzymy natomiast, że prawdziwym przełomem będą usługi robo-taxi. Triggo jest projektowane pod tym kątem i już na obecnym etapie jest gotowe do autonomizacji — mówi Rafał Budweil.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy