Prezydent: instalacja w Polsce elementów tarczy antyrakietowej nie jest narzędziem walki z Rosją

IAR
opublikowano: 18-12-2008, 18:51

Prezydent Lech Kaczyński podkreślił, że  instalacja w Polsce elementów tarczy antyrakietowej nie jest narzędziem walki z  Rosją.  W czasie spotkania z  ambasadorami państw Unii akredytowanymi w naszym kraju, oraz ambasadorami Ukrainy i Gruzji prezydent przypomniał, że  dążył do tego, aby została zawarta umowa między Polską a Stanami Zjednoczonymi w  sprawie tarczy. Zaznaczył, że budowa tarczy w Europie jest wyrazem zainteresowania Waszyngtonu naszym kontynentem.

Prezydent  powiedział, że jeśli chodzi o sprawy zewnętrzne Unii, to w mijającym roku najważniejszym wydarzeniem był kryzys gruziński. W opinii Lecha Kaczyńskiego, Unia podjęła szybkie działania, a zaangażowanie Nicolasa Sarkozy'ego w rozwiązanie konfliktu dało pewne rezultaty. Za główny sukces prezydent uznał to, że obce wojska nie wkroczyły to Tbilisi i że w Gruzji nie zmieniła się władza. Choć, jak dodał, sam się przekonał i nie żałuje tego, iż jednostki armii rosyjskiej, jeśli nawet nazywane są osetyjskimi, znajdują się w miejscach, gdzie ich nie było przed rozpoczęciem konfliktu.

Lech Kaczyński podkreślił, że Polska nie będzie przeszkodą w wejściu w  życie Traktatu Lizbońskiego. W opinii prezydenta, powinien on wejść w życie pod koniec przyszłego roku. Mówił o tym także ambasador Francji Francois Barry Delongchamps. Podkreślił, że Unia Europejska potrzebuje tego dokumentu. "Nie możemy się obejść bez Traktatu Lizbońskiego, jeżeli chcemy przyjąć do naszej wspólnoty na przykład kraje bałkańskie" - tłumaczył ambasador.  Podsumowując mijający rok Lech Kaczyński stwierdził, że jednym z ważniejszych wydarzeń był kryzys finansowy, który przeistacza się w kryzys gospodarczy. Podkreślił, że w Unii Europejskiej są różne poglądy, jak sobie z tym poradzić.

W opinii Lecha Kaczyńskiego, w Europie toczy się gra różnych grup interesów i lobbystów, którzy chcą korzystać z tego, że jest źle. Prezydent zaznaczył, że tak jest też i w Polsce.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane