Producent iPhone’ów może zainwestować 700 mln USD w budowę fabryki w Indiach

opublikowano: 03-03-2023, 07:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tajwański Foxconn Technology Group, który produkuje smartfony Apple, planuje wydać 700 mln USD na fabrykę w Indiach. To oznaka przyspieszającego odchodzenia od produkcji w Chinach, pisze Bloomberg.

Foxconn planuje budowę fabryki podzespołów iPhone’ów oraz innych produktów Apple na ponad 120 hektarowej działce znajdującej się w pobliżu portu lotniczego w Bengaluru, stolicy stanu Karnataka, twierdzą źródła agencji. Oznacza to możliwość powstania ok. 100 tys. miejsc pracy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg zwraca uwagę, że byłaby to największa jak dotąd pojedyncza inwestycja tajwańskiej spółki w Indiach. Sygnalizowałaby rosnące ryzyko utraty przez Chiny statusu największego na świecie producenta elektroniki. Skutkiem pandemii COVID-19 i wynikających z niej problemów z łańcuchami dostaw jest rozważanie przez amerykańskie koncerny, polegające do niedawna na chińskich producentach, stworzenie alternatywnych lokalizacji baz produkcyjnych, m.in. w Indiach lub Wietnamie. Dodatkową zachętą do migracji produkcji jest rosnące w ostatnim czasie napięcie w relacjach między USA i Chinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane