Prokuratura zmieniła środki zapobiegawcze wobec Kornatowskiego

PAP
opublikowano: 06-10-2007, 15:37

Warszawska Prokura Okręgowa wydała postanowienie o  zmianie środków zapobiegawczych wobec b. Komendanta Głównego Policji Konrada Kornatowskiego - potwierdziła w sobotę PAP prokurator Marzanna Mucha-Podlewska.

Kornatowski, który miał zapłacić kaucję w wysokości 80 tys. zł oraz nie mógł opuszczać kraju, złożył zażalenie na tę decyzję. Sprawą w przyszłym tygodniu ma się zająć sąd.

Prokurator nie chciała powiedzieć, jakie środki zapobiegawcze obecnie zastosowano. "Na obecnym etapie pozostawiamy to bez komentarza. Przypominam tylko, że dziesiątego października odbędzie się posiedzenie sądu, który będzie procedował w przedmiocie środków zapobiegawczych i zatrzymania" - powiedziała PAP Mucha-Podlewska.

Wcześniej TVN24 poinformowała, że prokuratura wycofała środki zapobiegawcze wobec Kornatowskiego.

Pod koniec sierpnia b. szef policji został zatrzymany przez ABW w związku z przeciekiem informacji o akcji CBA w tzw. aferze gruntowej w resorcie rolnictwa. Oprócz Kornatowskiego zatrzymani zostali także b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek oraz b. szef PZU Jaromir Netzel.

Prokuratura ujawniła podsłuchy rozmów, obciążające Kaczmarka, Kornatowskiego i Netzla. Mają oni zarzuty m.in. zatajenia spotkania Kaczmarka z Ryszardem Krauzem 5 lipca w hotelu Marriott i wzajemnego nakłaniania się do fałszywych zeznań. Nie zarzucono im zdrady tajemnicy co do samej akcji CBA.

W połowie września warszawski sąd uchylił kaucję i zakaz opuszczania kraju dla Kaczmarka. Sąd uznał wówczas, że decyzja prokuratury o kaucji i zakazie opuszczania kraju dla podejrzanego o fałszywe zeznania b. szefa MSWiA nie zawierała uzasadnienia i powołania się na dowody.

Do czasu nadanie tej depeszy PAP nie udało skontaktować się z Kornatowskim.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokuratura zmieniła środki zapobiegawcze wobec Kornatowskiego