Prowadzisz biznes? Komputer ma być niezawodny

Materiał partnera
opublikowano: 13-12-2016, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA

ANDRZEJ SOWIŃSKI

dyrektor generalny Lenovo Polska

Skąd potrzeba wyróżnienia kategorii urządzeń biznesowych? Skoro wiemy, że w segmencie MSP urządzenie służbowe często jest wykorzystywane również do rozrywki, to dlaczego producenci tak dużo uwagi i funduszy przeznaczają na opracowanie urządzeń przeznaczonych dla biznesu?

Czy z komputerem dla biznesu jest tak samo jak ze służbowym samochodem?

Czy jest to bonus, który ma świadczyćo prestiżu? Jeżeli nawet odpowiemy, że tak, to będzie to bardzo powierzchowna opinia. Ale porównanie z samochodem jest trafne — służbowy komputer, tak samo jak służbowe auto, ma nam pomóc być bardziej efektywnym w pracy. Samo nasuwa się powiedzenie czas to pieniądz — nie ma w codzienności biznesowej niczego cenniejszego niż czas.

Idealnie dopasowane urządzenie, które ma pełnić zadania profesjonalne, pozwala nam być bardziej efektywnym.

Kluczowa jest mobilność i łatwy dostęp do danych w każdym momencie. Możliwość modyfikowania laptopa sprawia, że notebook jest uniwersalnym środowiskiem pracy. W jednej chwili może przetransformować się z mobilnego narzędzia, jakim jest tablet, w stacjonarne środowisko pracy z całą gamą urządzeń peryferyjnych,jak duży monitor, mysz czy stacja dokująca. Należy jednak pamiętać, że mimo tych dodatkowych elementów biurko musi wyglądać estetycznie. Ergonomię miejsca pracy pomagają zapewnić takie rozwiązania, jak ThinkPad WiGig — biurkowy hub wyposażony w złącze LAN, wyjścia wideo, porty USB i wiele więcej, które pozwolą Ci wyeliminować z przestrzeni roboczej zbędne przewody.

Przewaga notebooka biznesowego polega również na rozwiązaniu kwestii bezpieczeństwa danych, które w przypadku użytkowników urządzeń konsumenckich nie są aż tak wrażliwe. System ochrony danych, taki jak czytnik linii papilarnych, powinien być standardem w urządzeniach skierowanych do biznesu.

Wielozadaniowość notebooka dla biznesu wymusza również jego ultralekką konstrukcję, długą pracę baterii i dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. Wszystko po to, aby mieć pewność, że — niezależnie od tego, co przyniesie dzień — na swoim komputerze zawsze możemy polegać. Minimalizujmy ryzyko przestoju w pracy, świadomie wybierając urządzenia dopasowane do naszych potrzeb i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu