Rentowności obligacji USA najniżej od kwietnia

Obligacje amerykańskiego skarbu mocno drożeją w poniedziałek na fali ucieczki inwestorów do bezpiecznych aktywów.

Zobacz więcej

Rentowności obligacji skarbowych USA Bloomberg

Poniedziałkowej wyprzedaży na globalnych rynkach akcji i surowców towarzyszy wzmożony popyt na aktywa uważane za bezpieczne. Szwajcarski frank oraz japoński jen umacniają się wobec dolara o odpowiednio 0,8 proc. oraz 1,6 proc. Rentowności 10-letnich obligacji USA spadły po raz pierwszy od czterech miesięcy poniżej 2 proc., co miało związek z wpływem kolejnych negatywnych sygnałów z gospodarki chińskiej na ocenę perspektyw globalnego wzrostu. Na rynkach papierów dłużnych zniżki rentowności oznaczają wzrost cen.

- Przy trwającej od ubiegłego tygodnia przecenie akcji inwestorzy natychmiast zaczęli wycofywać się z obstawiania szybkich podwyżek stóp procentowych w USA oraz uwzględniać w cenach dalsze łagodzenie polityki w innych krajach rozwiniętych. W rezultacie rentowności obligacji spadają, jednak do momentu gdy poznamy reakcję Banku Chin, trudno będzie powiedzieć, jaki wpływ to co dzieje się w Państwie Środka, będzie miało na rynki dojrzałe – komentował Kay Van-Petersen, strateg Saxo Capital Markets.


Rentowności obligacji skarbowych USA. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rentowności obligacji USA najniżej od kwietnia