Reuters: ING BSK zainteresowany Polbankiem

opublikowano: 01-07-2016, 13:58

ING Bank Śląski jest zainteresowany kupnem polskiego biznesu Raiffeisen Bank International, informuje Reuters powołując się na dwa źródła mające wiedzę w tej sprawie.

Informator agencji powiedział, że nie tylko PKO Bank Polski i Alior złożyły niewiążące oferty, ale również ING. Źródło agencji podkreśla, że w Polsce, w związku z podatkiem bankowym i historycznie niskimi stopami procentowymi, tylko największe banki będą osiągały zyski.

ING Bank Śląski
Andrzej Bogacz/FORUM

- Potrzebny jest efekt skali, inaczej twoje koszty są zbyt wysokie w porównaniu z twoim dochodem. Dlatego ING jest zainteresowany – powiedziało Reutersowi źródło. 

Wysokiej rangi źródło bankowe powiedziało agencji, że Raiffeisen był zainteresowany ceną 1 mld EUR za Raiffeisen Polbank bez jego portfela kredytów hipotecznych denominowanych we frankach szwajcarskich. Drugie źródło Reutersa wskazało na cenę ok. 800 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane