Czytasz dzięki

Rokita: skład rządu ujawnię po wyborach, nie będzie "desantu z Krakowa"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 15:26

Typowany na premiera w przyszłym rządzie współtworzonym przez PO Jan Rokita powiedział, że ujawni nazwiska osób, które chętnie widziałby w rządzie, dopiero po wyborach parlamentarnych.

Typowany na premiera w przyszłym rządzie współtworzonym przez PO Jan Rokita powiedział, że ujawni nazwiska osób, które chętnie widziałby w rządzie, dopiero po wyborach parlamentarnych. Jak zaznaczył, pierwszym partnerem do rozmów na temat składu rządu jest dla niego lider PiS Jarosław Kaczyński i pozna on nazwiska ewentualnych kandydatów na ministrów wcześniej niż opinia publiczna.

    Jedynym nazwiskiem, które ujawnił w poniedziałek w Krakowie Rokita, jest prawnik z UJ - prof. Mirosław Stec, który miałby zostać sekretarzem rządu.

    Rokita zaznaczył, że o przyszłym rządzie będzie mówił dopiero po wyborach, bo jeśli wcześniej poda nazwiska kandydatów, a wynik wyborczy kompletnie uniemożliwiałby stworzenie takiego gabinetu, byłby "śmieszny".

    "Ja od samego początku wychodziłem z założenia, że pierwszym partnerem do rozmowy o składzie rządu jest Jarosław Kaczyński, a dopiero drugim opinia publiczna. Skład rządu zaprezentujemy razem. To jest moim zdaniem uczciwe i logiczne postępowanie" - podkreślił Rokita.

    Polityk PO dodał, że chciałby Jarosława Kaczyńskiego zapytać o zdanie, "bo może się okazać, że "ktoś z ludzi, których ja bardzo chciałbym w rządzie, jest osobistym wrogiem Jarosława Kaczyńskiego na śmierć i życie i w związku z tym w rządzie być nie powinien".

    Rokita zapewnił, że jeśli będzie to zależało od niego, w rządzie "nie będzie desantu krakowskiego". "Rząd ma rządzić Polską, a nie Krakowem, więc moją ambicją i intencją jest, żeby znaleźć ludzi najwybitniejszych w Polsce niezależnie od tego, czy są sympatykami PO czy PiS, i niezależnie od tego, gdzie mieszkają i skąd pochodzą" - powiedział Rokita. 

    "Nie zamierzam przenosić swojego biura poselskiego do urzędu premiera" - zapewnił Rokita. Ale przyznał, że naturalne jest, iż zna więcej ludzi w Krakowie niż gdzie indziej w Polsce i kiedy zastanawia się nad obsadą różnych stanowisk, to z natury rzeczy myśli w pierwszej kolejności o wybitnych ludziach z Krakowa.

    Jan Rokita nie chciał ujawnić nazwisk tych osób, poza jedną - kandydaturą profesora Mirosława Steca, prawnika z UJ.

    "Już dawno temu poprosiłem prof. Mirosława Steca, żeby się przygotowywał do roli sekretarza rządu z bardzo daleko idącymi uprawnieniami" - powiedział Rokita. "On się zgodził. Jeśli będę premierem, powołam go natychmiast na sekretarza Rady Ministrów. To wybitny prawnik z UJ, z którym od lat współpracuję i do którego kompetencji mam olbrzymie zaufanie" - dodał.

     Rokita zaznaczył, że jeśli premierem zostanie Jarosław Kaczyński, będzie czekał na propozycje z jego strony, a na razie nie przywiązuje wagi do rozmaitych oświadczeń publicznych w sprawie obsady personalnej w przyszłym rządzie.

    "Przywiązuje wagę do propozycji złożonych wprost" - podkreślił Rokita. "Jak PiS wygra wybory, będę czekał na stanowisko przywódców PiS składane nie za pośrednictwem gazet, tylko w bezpośredniej rozmowie" - dodał.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane