Rosyjski rubel stabilny, obligacje lekko w górę po danych o inflacji

opublikowano: 18-08-2022, 11:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosyjski rubel ustabilizował się, a akcje pozostały w czwartek bez zmian, bez nowego rozmachu w handlu letnim, podczas gdy obligacje rosły po tym, jak dane o inflacji wzmocniły oczekiwania na kolejną obniżkę stóp procentowych przez bank centralny – donosi agencja Reuters.

fot. Andrey Rudakov/Bloomberg

Wsparty przez kontrolę kapitału, rubel stał się w tym roku najlepiej prosperującą walutą na świecie i oczekuje się, że wkrótce znajdzie większe wsparcie ze strony płatności podatkowych na koniec miesiąca, które zwykle skłaniają eksporterów do przewalutowania części ich dochodów w walutach obcych.

Zmienność rubla opadła po gwałtownych wahaniach, które spowodowały, że w marcu osiągnął rekordowo niski poziom 121,53 do dolara na moskiewskiej giełdzie.

Na rynku obligacji rentowności dwuletnich obligacji skarbowych OFZ, które poruszają się odwrotnie do swoich cen, spadły do 8,90 proc. ze środowego zamknięcia na poziomie 9,01 proc. po tym, jak dane pokazały, że ceny konsumentów w Rosji spadły szósty tydzień z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane