„Rząd Rosji nie będzie mógł pomóc wszystkim firmom”

Aleksiej Kudrin, były minister finansów uważa, że rząd Rosji nie jest w stanie pomóc wszystkim państwowym firmom odciętym od zachodnich rynków finansowych, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

Zobacz więcej

Aleksiej Kudrin Bloomberg

Brak możliwości pomocy państwowym spółkom wynika z wielkich wydatków socjalnych, które musi realizować rząd, powiedział Kudrin podczas konferencji biznesowej. Jego zdaniem, gospodarka Rosji znajdzie się w stagnacji w tym roku lub wejdzie w recesję. Spodziewa się spadku PKB w 2015 roku o 1 proc. Kudrin z zadowoleniem przyjął decyzję Kremla o „zwrocie na Wschód” w dziedzinie inwestycji i popytu, ale przyznał że potrzeba 20 lat aby nowe stosunki handlowe w pełni się rozwinęły. Jego zdaniem, dopóki na wschodzie Ukrainy będą toczyć się walki, Rosja musi liczyć się z trudną sytuacją w dziedzinie inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Rząd Rosji nie będzie mógł pomóc wszystkim firmom”